Türkiye Cumhuriyeti

Tokyo Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

23 Nisan Çocuk Şenliği’ne Fukuşima’dan Koriyama Belediyesi Davul Grubu Katılıyor , 13.02.2012


23 Nisan Çocuk Şenliği’ne Fukuşima’dan Koriyama Belediyesi Davul Grubu Katılıyor  


TRT’nin organizasyonuyla düzenlenecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliğine bu yıl Japonya’yı temsilen Fukuşima’dan Koriyama Belediyesi Davul Grubu katılacak. Fukuşima’daki ilk ve ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu davul grubu Japonya genelinde düzenlenen yarışmada birincilik kazandı.

 

Fukuşimalı çocuklar Türkiye’yi ziyaretleri öncesinde 9 Şubat 2012 tarihinde Büyükelçiliğimizi ziyaret ederek Japon davul gösterisinden örnekler sundular. Fukuşimalı çocukların 23 Nisan’a katılımı konusundaki organizasyonu gerçekleştiren Bayan Karaki, Japon çocukların gösterisinin Türkiye’de ilgi çekeceğini umduklarını söyledi.


16 Nisan 2012 tarihinde Türkiye’ye hareket edecek olan çocuklar 23 Nisan şenliklerine katıldıktan sonra Japonya’ya dönecekler. Fukuşimalı çocuklara Büyükelçilikte düzenlenen gösterileri öncesinde Maslahatgüzar Tunç Angılı Başbakanlığa bağlı AFAD ve sivil toplum kuruluşu GEA tarafından gerçekleştirilen sevgi köprüsü projesi kapsamında Türk çocuklarınca hazırlanan kartpostallardan birer tane hediye etti.


T.C. Tokyo Büyükelçiliği

 

 

 

 

 

İlgili Dosyalar :

- 23 Nisan Çocuk Şenliği