Türkiye Cumhuriyeti

Tokyo Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Tokyo Büyükelçiliği Müsteşarı Tunç Angılı Ve Kültür-tanıtma Müşaviri Ayşegül Atmaca'nın Wakayama'yı Ziyareti , 28.05.2011


Büyükelçilik Müsteşarı Tunç Angılı ve Büyükelçilik Kültür ve Tanıtma Müşaviri Ayşegül Atmaca  Wakayama Belediye Başkanı Kenichi Ohashi’nin davetlisi olarak 27-28 Mayıs 2011 tarihlerinde Wakayama şehrini ziyaret etti. Belediye Başkanı Ohashi Müsteşar Tunç Angılı ve Kültür-Tanıtma Müşaviri Ayşegül Atmaca ile görüşmesinde, Wakayama vilayeti Kushimoto kasabası açıklarında batan Ertuğrul Fırkateyni’nin Türk-Japon dostluğunun başlamasında özel bir önemi olduğunu vurgulayarak, Wakayama’nın Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istediğini söyledi.

Ziyaret sırasında Wakayama Belediye Lisesi ve Fujitodai İlkokuluna Türkiye tarafından armağan edilecek olan kitaplar için Wakayama Belediye Başkanı tarafından heyetimize teşekkür edildi. Büyükelçilik Müsteşarı Tunç Angılı ve Büyükelçilik Kültür ve Tanıtma Müşaviri Ayşegül Atmaca Wakayama Belediye Lisesi ve Fujitodai İlkokulunu ziyaret ederek, okul yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdiler. 

İlgili Dosyalar :

- wakayama ziyareti