Türkiye Cumhuriyeti

Tokyo Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Tokyo Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç'in Fukuoka Şehrini Ziyareti , 17.05.2011


BÜYÜKELÇİ ABDURRAHMAN BİLGİÇ 16-17 MAYIS 2011 TARİHLERİNDE FUKUOKA’YI ZİYARET EDEREK, “KYUSHU TÜRKİYE DERNEĞİ”NİN AÇILIŞINI YAPTI.  

Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Ayşegül Atmaca ile birlikte Kyushu Türkiye Derneğinin kuruluşu vesilesiyle 16-17 Mayıs 2011 tarihlerinde Fukuoka’yı ziyaret etti.

Büyükelçi Bilgiç ziyareti sırasında, Fukuoka Fahri Başkonsolosumuz Susumu Ishihara ve Fukuoka Belediye Başkanı Soichiro Takashima’yla görüştü ve “Kyushu Türkiye Derneği”nin ilk genel kuruluna katıldı.  Genel kurulda yapılan seçimlerde, derneğin başkanlığına Kumamoto şehrinin bir önceki Belediye Başkanı Yasunori Misumi, Genel Sekreterliğine ise Fukuoka Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Yönetici Dernekleri Birliği Başkanı Akinori Kobayakawa seçildi. Kuruluşuna Altes Prens Tomohito ve Fukuoka Fahri Başkonsolosumuzun önayak olduğu sözkonusu derneğin üyeleri ağırlıklı olarak turizm, taşımacılık, eğitim ve basın sektörlerinde faaliyet gösteren Kyushu bölgesinin önde gelen firmalarından oluşuyor.

Genel Kurul toplantısını takiben, Anadolu Arkeoloji Araştırmaları Merkezi Başkanı Profesör Sachihiro Omura tarafından “Anadolu Arkeoloji Enstitüsünün (2010 yılında Kaman Kalehöyük’te açılışı yapıldı) Kuruluş Gayesi” başlıklı bir konferans verildi.  Konferansın ardından gerçekleştirilen resepsiyona ise Altes Prens Tomohito'nun yanısıra, Kyushu bölgesi yerel yöneticileri ve iş çevrelerinden üst düzeyde katılım oldu.

İlgili Dosyalar :